България U18 ще играе във втората осмица на световното

10-09-2019 20:20 | BGvolleyball.com

Националният отбор на България за девойки под 18 години ще играе във втората осмица на световното първенство в Египет. Младите "лъвици", водени от Стоян Гунчев отстъпиха на Русия с 1:3 (17:25, 20:25, 25:15, 16:25) в 1/8-финален мач, изигран в Кайро.

Родните представителки ще се изправят срещу тима на Канада, който отстъпи на Бразилия с 0:3 гейма в друг 1/8-финален сблъсък.

"Сборная" доминираше изцяло в първите две части на срещата, като оформи стабилен аванс. В третия гейм нашите момичета показаха друго лице и не позволиха на съперника да противодейства. В решителната четвърта част момичетата на Светлана Сафронова наложиха волята си и записаха успех след 25:16 и крайното 3:1 гейма.

Най-резултатна бе Мария Йорданова с 18 точки (3 аса, 1 блокада), Мерелин Николова добави 13 точки (1 ас, 1 блокада), Йоанна Атанасова приключи с 12 точки (3 аса, 1 блокада). За тима на Русия Елизавета Кочурина бе над всички с 19 точки (2 аса, 7 блокади), 12 точки реализира Татяна Кадочкина (1 блокада)

Руските волейболистки излизат срещу Бразилия в четвъртфинален двубой в 16:00 ч. б.в. в четвъртък (12 септември).

Полуфиналите за разпределение на местата от 9-о до 16-о място също са в четвъртък. Мачът на България с "кленовите листа" е от 16:30 ч. б.в.

Статистика и класиране - ТУК

---

Последни новини
Гледай на живо с BGvolleyball.com България - Словения, европейско първенство за мъже