Миньор на финал в турнира Борис Гюдеров след уникален четвърти гейм - 39:37 (видео+фотогалерия)

09-10-2019 21:53 | BGvolleyball.com

Тимът на Миньор (Перник) се класира на финал на XIX-о издание на турнира по волейбол за мъже за Купа Борис Гюдеров, който традиционно се провежда в едноименната зала в Перник. Момчетата на Мирослав Илиев се наложиха над Славия (София) с 3:1 (17:25, 25:22, 25:17, 39:37) след страхотна битка, продължила 2 часа и 10 минути и направиха страхотно представяне пред собствена публика.

Така домакините излизат срещу волейболистите на Левски София, които надиграха ЦСКА с 3:2 гейма  в първия мач от турнира. Двубоят е утре (10 октомври) от 12:00 ч. Славия и ЦСКА ще играят за третото място два часа по-рано - в 10:00 ч.

Перничани сътвориха истинско шоу пред родната публика, след като обърнаха водения от Северин Димитров тим. Състезателите от миньорския град успяха да наложат волята си във втората и третата част.

Особено интересен бе четвъртият гейм, който играта бе доста оспорвана и водачеството непрекъснато се сменяше. От двете страни на мрежата поддържаха интригата жива и резултатът мина далеч след 25-а точка. Играчите на Миньор се поздравиха с успеха след невероятните 15 мачбола.

Стефан Маринов, Иван Замфиров и Александър Петров направиха страхотен мач и имаха основна заслуга за победата. Замфиров и Петров реализираха по 18 точки за успеха (3 аса, 4 блокади) (1 ас, 2 блокади), Маринов добави 11 точки (3 аса, 2 блокади). За съперника Апостол Боянов и Милан Миланов приключиха съответно с 14 (1 ас) и 12 (2 аса) точки