Казанлък Волей с шести успех в НВЛ-жени

13-02-2020 20:40 | Малинка Димитрова

Волейболистките на Казанлък Волей записаха шести успех в НВЛ-жени. "Розите" се наложиха над Славия с 3:1 (25:14, 25:15, 22:25, 25:17) в първия си мач от втория допълнителен турнир в първенството, който се провежда в зала "Багира" в Казанлък.

Казанлъчанки са пети с 16 точки (6 победи, 8 загуби), "белите" са седми с 10 точки (3 успеха, 11 поражения)

В първия гейм славистките поведоха, но не успяха да задържат предимството си дълго. След това играта тръгна точка за точка, домакините взеха превес и постепенно оформиха стабилна преднина. Тя се запази до края и те излязоха напред в мача.

Впоследствие двата тима започнаха равностойно, но възходящата линия на "розите" продължи. Авансът им нарастна на 2:0 гейма.

Третата част беше под диктовката на столичните волейболистки през по-голямата част от времето. Няколко пъти казанлъшките състезателки се доближиха на точка-две до противника, но в крайна сметка пасивът на "белите" намаля на 1:2 гейма.

Решителната четвърта част протече под доминацията на "розите" и те записаха шестата си победа.

Най-резултатна Кристина Йорданова с 22 точки, от които страхотните 12 аса. Патрисия Йончева добави 17 точки (1 ас, 1 блокада). Селин Салим завърши с 15 точки (5 аса), с 14 точки се разписа Мария Кривошийска (3 блокади). За съперника Ася Динова и Ванеса Иванова приключиха с по 10 точки (2 блокади) (2 аса)

Утре (14 февруари) Казанлък Волей среща ЦСКА, а Славия - шампионките от Марица (Пловдив). Двубоите са от 16:00 и 18:30 ч.