Дерби от Суперлигата и битки от НВЛ-жени на 14 февруари

14-02-2020 10:30 | BGvolleyball.com

Четири мача от волейболната програма предстоят днес (14 февруари). Ще се изиграе едно дерби от Суперлигата, два двубоя от група А на втория допълнителен турнир от НВЛ-жени, както и една изтеглена среща от редовния сезон на женското първенство.

Първи на терена излизат отборите на Славия и Марица, като мачът е от 16:00 ч. в зала "Багира" в Казанлък. Маричанки са лидер в класирането с 42 точки и 14 победи, "белите" са седми в таблицата с 10 точки (3 успеха, 11 поражения)

Час по-късно е срещата между Раковски (Димитровград) и Перун (Варна) от 13-и кръг на редовния сезон при дамите. Преди провеждането на двубоите от група Б на втория допълнителен турнир димитровградските състезателки са шести с 13 точки (4 победи, 9 загуби), варненки остават последни с 0 точки и 13 поражения.

Вторият мач от допълнителния турнир в Казанлък - между волейболистките на ЦСКА и домакините, започва в 18:30 ч. "Розите" са пети във временното класиране с 16 точки и баланс 6:8. "Червените" заемат третата позиция с 24 точки (9 успеха, 5 загуби)

Първото дерби от 16-и кръг в Суперлигата - между Монтана и Хебър, е от 18:30 ч. Носителите на Купата и Суперкупата от Пазарджик преследват 14-ата си победа за сезона, домакините от Северозапада обаче са традиционно труден съперник и изходът от битката е неясен до самия край на срещата.  Двубоят е телевизионен и ще бъде предаван пряко по Diema Sport 2.

Волейболистите на Атанас Петров са втори в таблицата с 37 точки (13 победи, 2 загуби), монтанчани са четвърти с 31 точки (10 успеха, 4 поражения). В предходния кръг "тигрите" спечелиха с 3:1 гейма срещата с ЦСКА, състезателите на Даниел Пеев пък отстъпиха като домакини на Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 1:3 гейма в 14-и кръг.

Програма, резултати и класиране в Суперлигата - ТУК

Програма, резултати и класиране в НВЛ-жени - ТУК

Програма и резултати  в група А-2 от втория допълнителен турнир в НВЛ-жени - ТУК