Монтана повали Хебър в петгеймов сблъсък

14-02-2020 21:00 | BGvolleyball.com

Монтана победи Хебър с 3:2 (25:23, 21:25, 25:21, 14:25, 15:13) в мач от 16-и кръг на волейболната Суперлига при мъжете. Срещата се игра тази вечер в зала "Младост" в северозападния град.

Двубоят бе изключително оспорван и интересен. Монтана повеждаше на два пъти в резултата, Хебър изравняваше. В тайбрека играта бе равностойна, но в края домакините измъкнаха победата.

Преди началото на мача кметът на Община Монтана Златко Живков бе награден от ветераните на Септемврийска слава (Монтана) по повод неговия 60-годишен юбилей и приноса му и огромни заслуги към развитието на волейбола в града.

Първата част бе много оспорвана. В края Монтана взе аванс от 22:19 при сервис на Тодор Костов. Хебър се доближи на точка от съперника, но след ас на Миколай Сарнечки домакините поведоха с 24:21 и при третата възможност спечелиха гейма.

Във втората част гостите вдигнаха оборотите и контролираха играта. Тимът от Пазарджик поведе с няколко точки в самото начало, последва равенство при 9:9, но до края на гейма Хебър владееше инициативата. След два аса на Александър Ляфтов гостите взеха аванс от 16:11 и не позволиха на Монтана да ги настигне.

Третият гейм бе много интересен. Монтана поразклати посрещането на съперника и поведе с 14:10 при сервис на Тодор Вълчев, който имаше много силни моменти. Постепенно гостите настигнаха домакините, в игра за Хебър се появиха Спас Байрев и Любомир Агонцев. Резултатът бе изравнен при 20:20, но след това Монтана оново излезе напред. Стефан Чавдаров застана на сервис, направи ас за 24:20 и малко по-късно Монтана поведе с 2:1.

В четвъртия гейм Хебър се разигра и категорично спечели частта. Гостите дадоха само 14 точки на Монтана и пратиха мача в тайбрек.

В решителната част Хебър взе аванс от 5:2 след два аса на Брадли Гънтър. Монтана не се отказа и изравни при девета точка. Започна игра точка за точка. При 13:13 Монтана стигна до мачбол след атака на Миколай Сарнечки. Последва добра защита на домакините и ново успешно нападение за 15:13.

Най-резултатен за Монтана бе Тодор Вълчев с 19 точки (2 аса, 3 блокади). Радослав Попов и Миколай Сарнечки добавиха по 16 точки.

За Хебър Брадли Гънтър завърши с 21 точки (2 аса, 2 блокади), Александър Ляфтов добави 18 точки (2 аса, 2 блокади).

Това бе трета загуба за Хебър в първенството, Монтана записа 11 победа.

На 19 февруари Монтана гостува на Левски в отложен мач от 15-и кръг, а на 22-и приема ЦСКА. В следващия кръг Хебър е домакин на Добруджа 07.

Статистика, ВИЖТЕ ТУК

Монтана:  Тодор Вълчев, Радослав Попов, Тодор Костов, Миколай Сарнечки, Стефан Чавдаров, Максимилиан Талер и Мартин Божилов-либеро;
Треньор: Даниел Пеев

Хебър: Георги Братоев, Тодор Алексиев, Александър Ляфтов, Брадли Гънтър, Николай Къртев, Теодор Тодоров и Петър Каракашев-либеро;
Треньор: Атанас Петров;