Тройката от изминалия сезон отново в първата осмица на Суперлигата (обзор)

18-10-2020 15:30 | BGvolleyball.com

Отборите на Нефтохимик 2010 (Бургас), Хебър (Пазарджик) и Добруджа 07 (Добрич) станаха първите три участника сред осемте в елита, след като спечелиха своите групи от квалификационни турнири за определяне на първа и втора осмица в Суперлигата при мъжете. Така на практика, тройката от изминалия сезон 2019/2020, отново е сред най-добрите и ще спорят за медалите в предстоящия сезон 2020/21.

Група 1 се проведе в зала „Младост“ в Бургас, с участието на домакините от Нефтохимик, ЦСКА, Дунав (Русе) и Тетевен волей. Бургазлии се откроиха като лидери, като записаха три чисти победи над съперниците и с 9 точки спечелиха първото място.

Второто и третото място са за ЦСКА и Дунав, които продължават битката помежду си на допълнителни плейофи. Още в групата те направиха петгеймов мач, като обещават нови вълнуващи емоции и интрига, кой от тях ще последва Нефтохимик в първата осмица.

Тетевен ще играе във втората осмица.

Резултати и класиране в група 1 вижте тук.

Група 2 се проведе в зала „Васил Левски“ в Пазарджик, с участието на домакините от Хебър, ПСК Локомотив (Пловдив), Левски София и Черно море (Варна). Тази група бе сочена за най-тежката, като очакванията напълно се оправдаха с интересни и оспорвани двубои.

Волейболистите на Хебър станаха първенец с 8 точки, след като записаха три победи над съперниците. Най- драматично бе в мача срещу Левски София, в който „тигрите“ възкръснаха като Феникс от пепелта и от изоставащи с 0:2 гейма успяха да направят пълен обрат и надиграха левскарите с 3:2 гейма.

Тази битка от своя страна като че ли изтощи „сините“ и в следващия двубой те нямаха същите съпротивителни сили срещу Локомотив, като загуби срещата. Локомотив и Левски заеха второ и трето място, като продължават битката за осмицата с допълнителни срещи помежду си.

Черно море ще играе във втората осмица на Суперлигата.

Резултати и класиране в група 2 вижте тук.

Група 3 се проведе в зала „Добротица“ в Добрич, с участието на домакините от Добруджа 07, Пирин (Разлог), Берое 2016 (Стара Загора)и Арда (Кърджали).

Волейболистите на Добруджа отбелязаха три чисти победи над съперниците и спечелиха групата с 9 точки.

Петгеймова битка имаше за второто място, като Пирин се наложи трудно над Берое 2016 с 3:2 гейма. Двата тима продължават борбата за първата осмица с плейофни срещи помежду си.

Арда ще играе във втората осмица на Суперлигата.

Резултати и класиране в група 3 вижте тук.

Четвъртият директен участник ще стане ясен след два дни. Група 4 ще се проведе на 19 и 20 октомври в зала „Младост“ в Монтана, след като турнирът бе отложен поради положителни проби за коронавирус на волейболисти на Монтана. В този поток сили ще премерят домакините от Монтана, Марек Юнион-Ивкони (Дупница), Славия и Ботев (Луковит).

Програма на турнира можете да видите тук.

Датите за плейофните мачове между вторите и третите отбори в групите ще бъдат оповестени допълнително.

Ботев пребори Славия и записа първия си успех
Теодор Тодоров и неговото семейство (видео)
Бригита Славова: Очаква ни много интересно първенство в НВЛ-жени, с оспорваност и непредсказуемост