Розалин Пенчев и Ал Араби ще се борят за Купата на Емира на Катар

28-10-2020 23:22 | BGvolleyball.com

Националът Розалин Пенчев и неговият Ал Араби (Доха) се класираха на финал за Купата на Емира на Катар, след като се наложиха над Ал Райян с 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:22, 15:11) в третия полуфинален мач от серията, изигран в зала "QVA" в катарската столица.

В първия двубой волейболистите на Хуан Мануел Чикело отстъпиха с 2:3 гейма, във втората среща взеха реванш с 3:2 гейма и изравниха серията.

Розалин Пенчев отново бе на чудесно ниво, като се разписа с 21 точки. Най-голям актив записа Михал Фингер - 26 точки. За Ал Райян Антонин Рузие бе над всички с 30 точки

Съперник на Ал Араби ще е Полийс (Доха), срещу който Пенчев и съотборниците му играха и за Купата на Катарската лига и спечелиха трофея в петгеймов сблъсък.

Двубоят е на 31 октомври (събота). Ал Араби ще има шанса да спечели третия си трофей за сезона - след Купата на Катар и тази на лигата. Ако триумфират, състезателите от "червено-белия" клуб ще вдигнат 23-то си отличие от това състезание.

---------

---

Последни новини
Пламен Константинов и Тодор Скримов с нови успехи в Русия
Забранява се участие на състезатели под 18 годишна вързаст в първенствата на НВЛ