Казанлък спечели драматично срещу Берое

27-11-2020 20:39 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Казанлък Волей постигнаха драматичен успех в четвърти кръг на Демакс лигата. "Розите" надделяха драматично над Берое (Стара Загора) с 3:2 (23:25, 25:18, 25:23, 20:25, 18:16) в домакински двубой от първенството.

Казанлъчанки са лидер в класирането с 11 точки (4 победи), Берое на пето място с 4 точки (1 успех, 2 поражения)

Мачът започна с лека преднина за домакините. Нещата се промениха много бързо - старозагорки взеха нещата в свои ръце. Ролите се размениха още няколко пъти и в крайна сметка гостенките затвориха гейма при минимална преднина.

Във втория гейм момичетата на Диян Боюклиев поведоха, но ситуацията се разви идентично на предходната част. Казанлъшките волейболистки останаха стабилни и този път не изпуснаха инициативата. Третата част премина по подобен начин, но бе доста по-оспорвана. Състезателките на Борислав Крачанов спечелиха след 25:23.

В четвъртия гейм двата отбора започнаха равностойно, след което "розите" излязоха напред. Впоследствие играта отново бе точка за точка. Казанлъчанки обаче не се отказаха и дръпнаха в резултата. Последва преднина за беройки и те затвориха успешно частта.

В тайбрека Берое бе категоричен, откъсвайки се отначало от съперника. "Розите" намалиха дистанцията и успяха да обърнат в своя полза. "Зелено-белите" отново вкараха интрига и направиха равенство. Положението се запази и в следващите минути, и след 18:16 и 3:2  домакините записаха четвъртата си победа в първенството.

Следващият двубой на Казанлък е на 5 декември (събота), срещу ДКС Варна. Берое среща Марица в неделя (6 декември).