Славия с втора победа при жените след чист успех над Локомотив

27-11-2020 20:08 | BGvolleyball.com

Волейболистките на Славия спечелиха столичното дерби с Локомотив 1929 в четвърти кръг на женското първенство „Демакс лига“. Тимът, воден от Иван Димитров, надигра железничарките с 3:0 (26:24, 25:18, 25:15) в своята зала „Панайот Пондалов“.

Така „белите“ записаха втора победа в НВЛ-жени, като с една загуба и 6 точки в актива си, временно заемат трето място в класирането, но преди изиграването на останалите срещи от този кръг. Локомотив отбеляза втора загуба, като със среща по-малко поради отложен мач се намира на шесто място в таблицата.

Славистките доминираха през по-голямата част на мача, като силното оръжие им бе сервиса. Въпреки двуседмичната карантина състезателките на Локомотив се бориха до последно, но не успяха да се портивопоставят на домакините.

Белите стартираха много нахъсано, като поведоха с 10:6 започнаха да диктуват играта до средата на гейма. След това обаче съперничките успяха да мобилизират силите си и изравниха, като играта точка за точка продължи докрай. В решителните минути обаче славистките демонстрираха повече стабилност и затвориха гейма с 26:24, като поведоха с 1:0.

Това им даде подем и след серия на сервис втората част започна с 8:1 и 12:2 в полза на славистките. Разгромната разлика обаче ги успокои, и те лежерно допуснаха изравняване при 16:16. Пред опасността да се получи обрат в гейма, „белите“ отново стабилизираха играта си и оставиха противника на 18 точки.

В третата част славистките изцяло отново диктуваха играта и затвориха мача с чиста победа.