Люлин и Дея започнаха годината повече от успешно

17-01-2021 14:05 | BGvolleyball.com

С триточкови победи стартираха годината във Висшата лига отборите на Люлин и Дея спорт

Столичани се наложиха като домакини над Звездец (Горна Малина) с 3:1 (19:25, 26:24, 25:15, 25:17) в мач от седми кръг на първенството.

Волейболистите на Георги Петров са пети във временното класиране с 6 точки (2 победи, 3 загуби), съперникът е шести с 5 точки (2 успеха, 4 поражения)

Гостите поведоха в резултата след равностойна игра в началото. Те доминираха до края и излязоха напред с убедителна преднина. Втората част също започна с превес на момчетата на Иван Генков, но изпуснаха инициативата в ключовите моменти и Люлин спечели частта.

В следващите две части домакините имаха пълна хегемония и не срещнаха проблеми.

Програма и резултати от двубоите в Западната група на Висшата лига - ТУК

Дея спорт (Бургас) надигра категорично Попово 09 с 3:0 (25:20, 25:18, 25:20) в домакински мач от пети кръг на Източната група.

Бургазлии са трети в таблицата със 7 точки (2 победи, 1 загуба), състезателите от Североизточна България са шести с 0 точки (6 поражения)

Волейболистите от Попово бяха водещи през по-голямата част от времето, но не успяха да задържат темпото и домакините от Дея направиха обрат, спечелвайки гейма. Гостите имаха преднина и впоследствие, но нещата се развиха по идентичен начин.

В третата част играчите от крайморския град не дадоха шанс на съперника и се поздравиха с категоричен успех.