ДКС с трета поредна победа в женското първенство

21-01-2021 17:35 | BGvolleyball.com

Волейболистките на ДКС Варна постигнаха трета победа в рамките на три поредни дни в женското първенство. След като надиграха ЦСКА с 3:2 гейма във вторник и Локомотив 1929 с 3:0 гейма вчера, момичетата от морксата столица надиграха съгражданките си от Перун с 3:0 (25:22, 25:16, 25:12) в мач от четвърти кръг на Демакс лигата.

ДКС се изкачи на четвъртата позиция, като има  в актива си 8 точки (3 победи, 3 загуби). Перун е осми с 0 точки (7 поражения)

Двата отбора започнаха равностойно, след това момичетата на Ставри Димитров набраха инерция и оформиха стабилна преднина, която им даде спокойствие. Възходящата линия се запази и във втората част, като гостенките бяха безапелационни и не срещнаха проблеми до края.

В третия гейм ДКС довърши започнатото, стартирайки с равностойна игра отначало и увеличавайки плавно дистанцията със съперника. В средата волейболистките на Перун наваксаха изоставането, но не се случи нищо повече. ДКС влезе в серия, като до края не даде и точка повече, поздравявайки се с чист успех.