PALMS BET BOOKMAKERS

Мартин Атанасов с 26 точки класира Зираатбанк на финал в Европа

03-03-2021 21:40 | BGvolleyball.com

Националът Мартин Атанасов и тимът на Зираатбанк (Анкара) се класираха на финал в третия по сила евротурнир - Купата на претендентите. Волейболистите на Джампаоло Медей се наложиха като домакин над ВК Лви (Прага) с 3:1 (26:28, 25:18, 25:21, 25:19) в полуфинален мач-реванш помежду им, изигран в турската столица. Първи съдия бе българинът Илия Пенков.

В първата среща, изиграна в Прага, Лви победи турския гранд с 3:0 гейма. Това наложи изиграването на т.нар. "златен" гейм, завършил 15:12 за Зираатбанк.

Мартин Атанасов имаше ключова роля за победата, като бе над всички с 26 точки (6 аса, 2 блокади). По 18 точки записаха Вутер тер Маат (1 ас, 1 блокада) и Маартен ван Гардерен (1 ас). За съперника Матей Михайлович приключи с 16 точки (1 ас), Матей Патак се отчете с 15 точки (1 ас, 1 блокада)

Зираатбанк ще играе срещу Алианц (Милано), който отстрани Халкбанк (Анкара). Финалите ще се изиграят в следващите седмици.