PALMS BET BOOKMAKERS

Европа ще има нов клубен шампион! Закса удари Лубе в златен гейм

03-03-2021 23:12 | BGvolleyball.com

Европа ще има нов клубен шампион! Тимът на Кучине Лубе (Чивитанова) бе отстранен от борбата за трофея в най-престижния евротурнир - Шампионската лига, след като загуби от Закса (Кенджежин-Кожле) в "златния" гейм. Волейболистите на Джанлоренцо Бленджини надиграха съперника с 3:0 (25:22, 26:24, 26:24) в четвъртфинален мач-реванш, изигран в Кенджежин-Кожле. Първи съдия на срещата бе Александър Виналиев.

Носителят на титлата от 2019 г. и полският гранд стигнаха до решаващия гейм, след като в първия мач Закса постигна успех с 3:1 гейма. "Златният" гейм приключи драматично с 16:14.

Най-резултатен бе Османи Хуанторена с 15 точки, по 14 точки добавиха Йоанди Леал (2 аса) и Камил Рихлички (2 аса, 1 блокада). За шампиона на Полша Лукаш Качмарек и Камил Семенюк завършиха с по 15 точки (1 ас, 2 блокади) (2 аса, 1 блокада)

За полуфиналите се класира и тимът на Сър Сейфти (Перуджа), който отстрани Лео Шус (Модена) също в "златен" гейм (15:5). Двата отбора си размениха победи с по 3:0 гейма.