PALMS BET BOOKMAKERS

Хебър се доближи до титлата след втори успех над Нефтохимик

12-04-2021 18:48 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) се доближиха до спечелването на титлата в Суперлигата, след като надиграха Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:0 (25:16, 32:30, 25:20) във втория мач от финалната серия, изигран в зала "Васил Левски" в Пазарджик.

Момчетата на Александър Попов поведоха с 2:0 успеха и се нуждаят от само една победа, за да триумфират с първата си титла. Третият мач от серията ще се изиграе на 15 април (четвъртък), от 18:30 ч. в Бургас. Ако се стигне до четвърти двубой, той ще е на 16 април (петък), отново в морския град.

Стартови състави:

Нефтохимик: Георги Братоев, Денис Карягин, Илия Петков, Валентин Братоев, Жани Желязков, Николай Николов, Теодор Салпаров - либеро;

Хебър: Иван Станев, Брадли Гънтър, Тодор Алексиев, Александар Ляфтов, Николай Къртев, Теодор Тодоров, Петър Каракашев - либеро.

"Тигрите" отбелязаха повече от успешно начало, като не дадоха особена възможност за съпротива на гостуващия тим. Играта им във всички елементи спореше, не същото можеше да се каже за противника. Посрещането на бургазлии бе на доста по-ниско от вчерашното ниво. Във втората част обаче волейболистите на Нефтохимик обаче успяха да се вдигнат и да се противопоставят на Хебър, но не и да го преодолеят. Драмата бе огромна, силите бяха равностойни, пазарджиклии обаче показаха силен дух и воля за победа. Впоследствие възходящата линия продължи и тимът на домакините увеличи аванса си във финалната серия. Капитанът Иван Станев успя да разиграе отлично нападателите си, Брадли Гънтър за пореден мач бе на страхотно ниво.

Атаката и блокадата действаха перфектно за домакините от самото начало на мача, като "тигрите" поведоха ударно. Проблемите за Нефтохимик продължиха и в следващите минути, хебърци запазиха невероятното си темпо и не оставиха възможност за съпротива на съперника. Преднината остана стабилна, благодарение на преимуществото във всички елементи. Бургазлии допуснаха доста грешки, имаха доста колебания в посрещането и това оказа влияние върху резултата. Играта на Хебър на този елемент бе по-стабилна и в добавка със силния начален удар и блокада надиграха противника без проблем.

Втората част тръгна равностойно за двата отбора, след което момчетата на Николай Желязков успяха да поведат за първи път в срещата. Това обаче не продължи дълго и ролите се размениха. Шампионите демонстрираха по-различно лице, наваксаха и продължиха да дишат във врата на пазарджиклии. Играта в защита се подобри, Нефтохимик продължи да тормози съперника и взе водачеството. Това провокира грешки и от страна на домакините, и интригата се завърза. Надлъгването продължи, напрежението от двете страни ставаше все по-голямо. Нито домакините, нито гостите отпуснаха хватката, последваха драми и обрати. В крайна сметка Хебър изкова победата в частта след бомбена атака на Брадли Гънтър.

Третият гейм протече идентично на първата - момчетата на Александър Попов отново бяха на страхотно ниво, Брадли Гънтър за пореден път бе главното действащо лице за домакините. За сметка на това шампионите се пропукаха в посрещане и това изигра лоша шега. Последваха серия от смени в състава на гостите, но те дадоха резултат за кратко. Състезателите на пазарджишкия тим останаха по-добрият тим на терена и въпреки опитите на съперника да скъси дистанцията, това не се случи. Домакините се поздравиха с успеха без особени проблеми.

Най-резултатен бе за пореден път Брадли Гънтър с 23 точки (4 аса, 3 блокади), Теодор Тодоров добави 12 точки (1 ас, 3 блокади). За съперника Николай Николов завърши с 14 точки (7 блокади!) и бе единственият с двуцифрен актив.