PALMS BET BOOKMAKERS

Световните шампиони се сбориха с Япония, но не дадоха и гейм

30-07-2021 11:09 | BGvolleyball.com

Световните шампиони от Полша записаха трети пореден успех в олимпийския турнир в Токио. Воденият от Витал Хайнен тим надигра домакините от Япония с 3:0 (25:22, 25:21, 26:24) в мач от група А на надпреварата в "Ариаке Арена".

"Дружина полска" е лидер в групата с 10 точки (3 победи, 1 загуба), волейболистите от страната на изгряващото слънце са трети с 6 точки (2 победи, 2 загуби)

До момента "червено-белите" допуснаха поражение единствено от тима на Иран, воден от Владимир Алекно, с 2:3 гейма. Азиатците пък отстъпиха на Италия с 1:3 гейма.

Най-резултатен бе Уилфредо Леон със 17 точки (2 аса, 2 блокади), с 13 точки завърши Александър Сливка. За съперника Юки Ишикава завърши с 16 точки (1 ас, 2 блокади), Юджи Нишида добави 13 точки.

В последните си двубои от груповата фаза Полша и Япония срещат съответно Канада и Иран, в 03:00 ч. б.в. и 13:40 ч.