PALMS BET BOOKMAKERS

Русия нанесе първа загуба на САЩ в Токио, интригата в челото се запазва

31-07-2021 11:33 | BGvolleyball.com

Волейболистките от женския национален отбор на Русия, които се състезават под името ROC, победиха категорично САЩ с 3:0 (25:20, 25:12, 25:19) в мач от четвърти кръг на група В на олимпийския турнир в Токио.

Така рускините нанесоха първа загуба на американките в надпреварата. Успехът изкачи „сборная“ на второ място във временното класиране на групата с 3 победи, 1 загуба и 8 точки. Тимът на САЩ е трети, с три победи, една загуба и същия актив от 8 точки, но с по-лош коефицент в съотношението спечелени/загубени точки в отделните геймове. Лидер е Италия с 3 победи и 9 точки. Представителките на Скаудра адзура се изправят по-късно срещу коравия тим на Китай.

Така интригата за подреждането в челните позиции на групата е се запазва, като в следващия кръг (2 август) съставът на САЩ се изправя срещу водача Италия, а волейболистките на Русия ще играят с не по-малко труден съперник в лицето на Турция, която заема четвърто място ввъ временното класиране.

Статистика от мача вижте тук.

Програма на срещите при жените вижте тук.

Временно класиране в двете групи в Токио вижте тук.

---------

---

Последни новини
Честит Ден на Независимостта на България!
Националите U21 с лекция по българска история преди Световното по волейбол
Гледай на живо с BGvolleyball.com България - Русия на световното U18
Найден Найденов: Искам да играем със самочувствие, надявам се да стигнем до финалите
Реда Хайкал: Дойдох с ентусиазъм в България, ще се радвам да помогна на ЦСКА