PALMS BET BOOKMAKERS

Националките U18 започнаха със загуба на световното в Мексико

21-09-2021 06:32 | BGvolleyball.com

Националният отбор по волейбол  на България за девойки под 18 години започна със загуба на световното първенство в Дуранго (Мексико). Родните представителки, водени от Атанас Петров, отстъпиха на Аржентина с 1:3 (26:24, 15:25, 19:25, 14:25) в първия си мач от предварителна група D на турнира.

Единствено в първия гейм нашите момичета успяха да затрудят съперника и да покажат възможности. След равностойно начало България се откъсна в средата на гейма и поведе с 19:14. Аржентинките стопиха пасива си и изравниха при 21:21. Нашите имаха първи геймбол при 24:23, но не успяха да затворят гейма. Все пак те сториха това при следващата възможност, като спечелиха с 26:24, след грешка на съперника и блокада.

Тимът ни поведе с 1:0 гейма, но не успя да съхрани предимството. В следващите три части аржентинките се разиграха. Те показаха по-добра игра на повечето елементи и се наложиха с разлика. Аржентина отбеляза 9 аса в мача, срещу едва 1 в наша полза. В атака опонентът показа два пъти по-голяма успеваемост от нашия тим.

Най-резултатна за България бе Ива Дудова с 10 точки. Виктория Коева и Боряна Ангелова приключиха с по 5 точки.

В следващия си мач нашият тим среща Русия. Двубоят е на 22 септември от 04:00 часа.