PALMS BET BOOKMAKERS

Нефтохимик повали Левски в интригуваща битка на старта на първенството

23-10-2021 21:02 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) отбелязаха успешен старт в първенството по волейбол при мъжете Супер Волей. Бургазлии, водени от Николай Желязков, надиграха Левски София с 3:2 (22:25, 25:20, 25:19,  20:25, 15:10) в мач от първи кръг на шампионата, който се игра в зала „Младост“.

И двамата треньори не можаха да разчитат на свои титуляри в центъра. За Нефтохимик не можа да играе опитния Николай Никилов, който получи травма минути преди старта на Суперкупата на България. На негово място вече втори мач се изявява Венцислав Рагин.

За Левски София от игра отсъства младият национал Николай Захариев, който получи травма по време на световното първенство за мъже под 21 години в София и все още не е възстановен. Той бе заместен от друг млад национал от селекцията под 19 години – Лазар Бучков. Официален дебют в Супер Волей пък направи спо-малкият си на Владимир Николов – Симеон Николов, който играе на поста разпределител.

Състави:

Нефтохимик: Александър Туш, Николай Учиков, Мирослав Градинаров, Юлиус Фиркал, Николай Колев, Венцислав Рагин, либеро -Мартин Иванов (Калоян Балабанов, Тодор Димитров)

Левски София: Владимир Станков, Боян Йорданов, Гордан Люцканов, Самуил Вълчинов, Светослав Гоцев, Лазар Бучков, либеро – Владислав Иванов (Владимир Гърков, Венислав Антов, Симеон Николов)

Двубоят противопостави съперника с амбиции за челото на първенството. Това доведе до противопоставяне, но само в първите два гейма. След това домакините имаха водеща роля на полето и успяха да запишат три точки в актива си срещу класен опонент.

Домакините не започнаха добре в мача. Имаха доста колебания и допуснаха и много лични грешки, цели девет, което улесни съперника. От другата страна на мрежата също имаше много неточности. Но след равенството 7:7, сервисът на сините даде разликата и те се откъснаха с 11:7. До края левскарите имаха по-добра организация на играта и спечелиха първия гейм.

Във втората част Нефтохимик стабилизира изявите си и това веднага се отрази положително. За „сините“ пък настъпи спад, като основно се намали ефективноста в атака. Бургазлии започнаха с лек превес, но в средата на гейма поведоха с три точки 15:12. Предимството им се запази и играта бе изравнена 1:1 гейма.

Успехът даде още по-голяма увереност на нефтохимиците и в третата част те домираха изцяло над съперника. След като поведоха с 19:12, треньорът на Левски Андрей Жеков даде почивка на титулярите и пусна в игра младите си състезатели, като на полето се появиха юношеските национали Симеон Николов , Владимир Гърков и Венислав Антов, като заедно с Лазар Бучков се получи изключотелно млад състав в игра.

Смените на Жеков дадоха резултат и в четвъртата част левскарите започнаха по-друг начин и с много по-голяма ефективност. Сервисът отново заработи,  Левски поведе с 14:7. Въпреки всички усилия на домакините за обрат, сините устояха, запазиха преднина и спечелиха четвъртата част, като вкараха мача в тайбрек.

В петата решителна част Нефтохимик показа повече стабилност и решителност за победа на свой терен. Бургазлии поведоха с 4:2 и увеличиха на 8:4 в своя поза. Това смути левскарите, те не успяха  да се противопоставят и бургазлии спечелиха тайбрека, като се поздравиха с крайната победа.

Статистика от мача можете да видите тук.

За MVP на мача бе избран Мирослав Градинаров.