PALMS BET BOOKMAKERS

Ангел Павлов: Победата над Марек е отлично и важно постижение за нас

04-12-2021 16:50 | Малинка Димитрова

Волейболистите на Дунав (Русе) записа четвърта победа в първенството при мъжете - Супер Волей, след като се наложиха като гости над Марек Юнион-Ивкони (Дупница) с 3:1 гейма в среща от девети кръг на шампионата, изигран в югозападния град.

Ето какво каза след срещата пред BGvolleyball.com капитанът на русенци Ангел Павлов, който бе отличен и за MVP на срещата:

"В Дупница се играе трудно, но ние знаехме, че имаме своите шансове и, както винаги, излязохме за победа. Успяхме да натиснем със сервис от самото начало на срещата, което бе и нашето основно предимство в мача. В третата част, домакините от Марек нямаха какво да губят и заиграха на по-високи обороти, особено на блокада, с което ни затрудниха и успяха да спечелят гейма. За нас всяка спечелена точка, гейм и мач са от важно значение, както вече неведнъж споделихме - тази година се борим за оцеляване в елита на българския волейбол. Така, че трите точки от този мач са отлично и важно постижение за нас."

"В следващия кръг се изправяме срещу друг от водачите и много солиден тим - отборът на Дея спорт. Домакини сме и, както се видя и в мача срещу Нефтохимик, не се притесняваме от никой - излизаме и даваме най-доброто, на което сме способни. Ако е писано, можем да ги изненадаме", допълни Павлов.