PALMS BET BOOKMAKERS

Хебър продължава ударно с осма поредна победа и без загубен гейм

04-12-2021 20:00 | BGvolleyball.com

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) продължават ударно по своя път в първенството на Супер Волей. Шампионите победиха Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:12, 25:9, 25:12) в мач от девети кръг на елита.

Двубоят се игра в зала „Арена Асарел“ в Панагюрище, поради ремонт на пазарджишката зала „Васил Левски“, която се подготвя за първото домакинство на „тигрите“ срещу германския Фридрихсхафен в Шампионската лига.

Така Хебър записа осма поредна победа в елита, като остава единственият тим в родното първенство без загуба и без загубен гейм до момента. Успехът го върна на втора позиция във временното класиране, с пълен актив от 24 точки, но с мач по-малко от водача Пирин, поради отложена среща с ЦСКА.

Тимът от Пазарджик отбеляза експресен успех, приключвайки мача в три гейма само за 58 минути игра.

Треньорският щаб даде възможност на повече играчи за изява, но въпреки това съставът се изяви в пълния си блясък и не позволи на съперника накаква съпротива. Във втория гейм „тигрите“ оставиха беройци на едва 9 точки, а общо позволиха на опонента да запише едва 33 точки в целия мач.

Следващият си мач Хебър се изправя срещу ЦСКА, в отложената среща от 3-ти кръг. Двубоят е на 7 декември от 18:30 часа. След това предстои ново дерби за шампионите, като в 10-и кръг  те ще приемат водача Пирин, който е с 9 победи от 9 мача до момента. Срещата ще бъде в петък (10 декември) от 18,30 часа.

Най-резултатен за победата бе Брадли Гънтър с 10 точки ( 1 блок). Стойко Ненчев завърши с 8 точки ( 4 блока).